Jdi na obsah Jdi na menu
 


T-rex 700E 3G

13.4.2011

Po dlouhém rozmýšlení jsem došel k závěru, že ideální třída bude 700. Jestli elektrickou, nebo spalovací, nad tím bylo jasno ihned. Po prodeji mé 500ESP, jsem ihned objednal heli T-rex 700E 3G od Thaiwanského výrobce Align. Heli je objednána z shopu flying-hobby.com, odkud jsem již v minulosti nakupoval. 700ka zatím podléhá celnímu řízení, ale doufám že dorazí každým dnem.

Rex je vybaven:

          Motor: Align 700MX 510KV

          Regl: Castle ICE HV 120, nyní Kontronik 80 HV+

          Flybarless System:  Align 3G FL 760

          Serva: cyklika Align DS 610 a chvost Align DS 650

          Listy: Align 690D

          Lipol: Turnigy 4000mAh 30C

 

Až rex dorází, doplním info o stavbě, fotky a poté již mnou očekávaný zálet.

 

26.4.2011

Tak po měsíčním čekání na vyclení Českou poštou rex dorazil a já se mohl dát do práce. Rex dorazil 22.4, což mě mile překvapilo, protože jsem měl Velikonoční prázniny. Stavba šla až na několik maličkostí, které jsem si většinou způsobil sám, celkem pěkně. Celkové zpracování je úžasné. Hlavně kovové díly,  to je kus pravé strojařiny. Mírné zklamání je z propracování nástřiku kabiny,  zde jsou vidět podstřiky z podkladových barev, což jsem nebyl u 500ky zvyklý. Tento estetický detail je vidět pouze opravdu zblízka, a proto mě netrápí. Při stavbě jsem postupoval podle manuálu, což bylo určitě nejlepší řešení. Určitě bych nedoporučoval měnit postup ze skušeností z jiných značek heli. Co k tomu dodat, je to krásná heli a vývojáři v Thaiwanu vědí ,že při koupi heli se dbá na design, který je opravnu překrásný. Například sladění lyžin, kabiny a kovové cykliky je famózní.

Zálet očekávám do jednoho měsíce. Nerad bych něco uspěchal, převážně nastavení regulátoru, kde by jen mírně špatné nastavení znamenalo zahoření.

 

1.7.2011

Rex je úspěšně zalítán a nyní má za sebou 4starty. Stále ladím 3G k dokonalosti (snad to půjde). Jinak rex létá krásně a začínám v něj mít důvěru, kterou jsem u 500ky neměl, z důvodou dvou pádů na techniku.

Přidávám foto.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář