Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

23. 1. 2009

Vítejte na stránkách Lukáše a Davida Vacka. Tyto stránky jsou určeny především pro ty, co se zajímají o rádiem řízené modely letadel. Najdete zde informace o nás, našich letadlech a našem působení v tomto zájmovém odvětví. Leteckému modelářství se věnujeme od roku 2001. Začínali jsme na svahovém kombatu a malém větroni, poté nám byl darován malý elektrolet. Dalším modelem byl akrobatický Suchoi Su 31. Na tomto modelu jsme se přeorientovali na akrobatické létání. Stavěli jsme si různé akrobatické modely se kterými jsme létali všude možně v blízkosti našeho domu. Nyní létáme s akrobatickou Extrou 330l. Dále také s elektrovětroněm Discus cs  a vrtulníkem třídy 450. Pro 3D akrobacii jsme nově pořídili akrobatický a F3p model Quasar

13. 11. 2009

Pro sezónu 2010 jsme pořídili Katanu o rozpětí 2,2m od Krilla. S tímto modelem se hodlám slušně naučit akrobacii s co nejvíce 3D a F3A prvky. Samozřejmě dle možností modelu, motoru a hlavně rukou.

Od podzimu 2009 také létáme s novou heli CopterX 450AE.

1. 9. 2010

... po jarní a letní odmlce opět aktualizuji:

Copter je prodán a místo něj pořízen nový T-rex 500 ESP se kterým se (Lukáš) učím nové 3D obraty, létá parádně.

Katana bohužel nepřežila již nějaký pátý let, vytrhlo se táhlo z vydličky křidélka při čtyřdobém výkrutu. Vypadalo to na totální crash, ale nakonec se jenom pomuchlal trup a stalo se pár dalších drobných závad. Přemýšlel jsem, jestli mám Katku opravit a dále lítat, ale nakonec hlavně z estetických důvodů zvítězila nová, která je ve zbarvení sebart.

Dále jsme postavili nového polystyrenového Yaka 55 ve zbarvení naše nové Katany. Yaka jsme se snažili navrhnout a odladit tak, aby dobře létal veškeré prvky 3D akrobacie, což se nám dle mého názoru celkem podařilo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Letecký den Litomyšl

(Honza, 22. 8. 2013 20:54)

Dobrý den, pravděpodobně si asi na mne nepamatujete, nedávno jsme se potkali a pobavili na letišti v Litomyšli, když jste přijeli létat s vaším YAK-55 (Krill). Obracím se na vás s prosbou jménem našeho LMK, zda-li byste měl chuť předvést něco ze svého umění na našem leteckém dnu, který se bude konat v sobotu 31.8. Úplně ideální by bylo, kdyby s vámi přijel i váš bratr a ukázal porušování fyzikálních zákonů se svou heli :) Bohužel na vás nemám žádný kontakt, proto zkouším tuto formu. Předem děkuji za vaše zvážení a případnou informaci o vaších možnostech/chuti předvést svoji pilotáž. Můj email: jan.pavlis@saint-gobain.com. Telefon: 602 433 240. Zdravím, Jan Pavliš